Tech Week

Recenze Huawei FreeBuds 3: Pravý čas na koupi?

Recenze Huawei FreeBuds 3: Pravý čas na koupi?

Minulý rok na podzim Huawei představil svoje prémiová bezdrátová sluchátka FreeBuds 3. Spoustu lidí je nemělo rádo za jejich konstrukci, ale je to opravdu takový problém?

BALENÍ: Nezaujme, ale neurazí

Za balení sluchátek FreeBuds 3 by se Huawei určitě neměl stydět. Když poprvé dostaneme do ruky krabici od těchto sluchátek, poznáme, že se jedná o nějaké prémiovější zařízení. Po otevření krabice na nás vykoukne krabička sluchátek a v nich zastrčená samotná sluchátka. Pod nimi se nalézá spoustu manuálů, které se ozývají na hmotnosti krabice. V krabici pak ještě najdeme metrový 3A USB-C kabel.

Pěkně zpracované pecky

Je tu jedna věc, za kterou spoustu lidí Huawei FreeBuds 3 nemá rádo, a tím je konstrukce. Sluchátka jsou totiž pecková, tudíž nesedí všem lidem a zároveň nedokáží odhlučnit okolí. Osobně mi ale pecky sedí lépe než špunty, takže jsem za konstrukci rád. Krabička je poté mínus, kvůli kulatému tvaru nestojí a je hůře skladná, alespoň že je originální, za to palec nahoru. Sluchátka jsou moc dobře zpracovaná, všechno pěkně lícuje, pant i magnety jsou také skvělé. Bohužel je ale krabička i sluchátka z lesklého plastu, který je lapač na otisky.

Když jsem poprvé vzal sluchátka i s krabičkou do ruky, zalekl jsem se váhy. Kdo nás sleduje už déle, ví, že jsem do teď používal Redmi Airdots a rozdíl je neskutečný. Krabička sluchátek je opravdu těžká (ale ne tolik, aby vám vadila v kapse), váží totiž 48g. Sluchátka poté váží každé 4.5g. Dohromady tedy v kapse budete nosit 57g. Rozměry krabičky jsou poté 60.9 x 21.8 mm a samotných sluchátek 41,5 x 20,4 x 17,8 mm. Doplním sem ještě, že sluchátka se chlubí certifikaci IPx4.

Zvuk je prostě pecka

Tohle je určitě nejlepší věc na celých sluchátkách. Čip Kirin A1 společně s Bluetooth 5.1 zajišťují opravdu moc pěkný poslech. Huawei zde nešetřil ani na basách. Zvuk je moc pěkný, výšky i středy jsou naprosto ideální. U mluveného slova mi chvíli trvalo zvyknout si na styl podávání zvuku, ale díky téměř nulové latenci jsem si sluchátka zamiloval i v tomto ohledu. Upozorňuji ale, že se stále nejedná o nějaká sluchátka pro audiofily, ale i tak je podávání zvuku opravdu špičkové.

Co už ale její pecka jsou funkce. Sice zde nalezneme třeba infračervený senzor, jeho úloha je ovšem eliminovaná pouze na EMUI 10. Na mém EMUI 9.1 se sice rozezní tón, který indikuje nasazení sluchátek, ale po vytažení sluchátek z ucha se nic nestane. Dotykové plošky jsou poté opět velké mínus. Funguje zde pouze dvojité poklepání, tudíž nemůžete nastavit víc jak 2 funkce. Ještě zde není ani nastavení hlasitosti. Dále se zde nachází ještě ANC (aktivní potlačení okolního hluku), ale to rozebereme na další straně.

Baterie sluchátka ničí

Asi největší papírovou slabinou sluchátek je baterie. Vydrž 4 hodiny není žádný zázrak a několikrát se mi stalo, že jsem je vybil na nulu. Musím ale říct, že když Huawei řekl 4 hodiny, tak se na ty 4 hodiny opravdu dostaneme. Krabička poté plně vybitá sluchátka nabije zhruba 3 krát. Dostáváme se tedy na celkovou výdrž okolo 16 hodin, což není inzerovaných 20 hodin, ale stále je to slušná hodnota.

Potěší zde ale, že můžeme v aplikaci Huawei AI Life kontrolovat stav baterie nejen samotných sluchátek, ale i krabičky. Nabíjení samotných sluchátek je opravdu bleskové, zhruba 50% se nabije za necelou půlhodinku. Krabičku nabijete poté buď drátově nebo trochu pomaleji bezdrátově (Qi).

ANC – kapitola sama o sobě

Velkou chloubou těchto sluchátek má být samozřejmě aktivní potlačení hluku. To zde ale kvůli peckové konstrukci prostě nefunguje. ANC má tedy podle mě smysl využít jenom v těch nejhlasitějších prostorách, jako je třeba jídelna, zde nějaké to odhlučnění cítíme. Cizí rozhovor nebo televizi tím ale rozhodně neodhlučníte.

Celkově si myslím, že je zde ANC naprosto zbytečné. Můžu ale ještě zmínit, že se v aplikaci nachází nastavení toho odhlučnění, takže si s tím můžete pohrát a třeba ze sluchátek něco dostanete.

Mají vlastní aplikaci

Jak už jsem výše zmínil, Huawei FreeBuds 3 mají vlastní aplikaci s názvem “Huawei AI Life”, která je volně ke stažení na Google Play. Bohužel se zde potýkáme s absencí možnosti stáhnout aplikaci na iOS. V aplikaci poté najdeme víceméně vše co budeme potřebovat – stav baterie, nastavení ANC, aktualizace firmware a nastavení dvojitého poklepání. Zde si budeme moct vybrat z následujících zkratek: přehrát/další skladba, přehrát/pozastavit, probudit hlasového asistenta a zapnout/vypnout potlačení hluku.

ZÁVĚR

Celkově se jedná o velice povedená sluchátka. Mají úžasný zvuk, vlastní aplikaci a dokonce podporují i bezdrátové nabíjení. Jejich funkce taky nejsou k zahození, stejně jako výdrž baterie. Shrneme-li, FreeBuds 3 jsou nejlepší pecky aktuálně na trhu. Zvukem sesadí klidně i AirPods a jiné významné pecky zde moc nenajdeme, tudíž pro milovníky pecek jasná volba. Pokud ale používáte sluchátka trošku více, pokouknul bych se jinde, výdrž baterie prostě není nejlepší.

Cena – od 2 499 Kč (110€)

Huawei FreeBuds 3
Overall
3.6
  • Balení
  • Konstrukce
  • Rozměry
  • Zvuk
  • Baterie
  • Funkce
  • ANC

Summary

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Pellentesque pretium lectus id turpis. Etiam quis quam. Nam sed tellus id magna elementum tincidunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem.

Pros

+ 1

+ 2

+3

+4

Cons

-1

-2

-3

ADMINISTRATOR TECH-WEEK.CZ
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit
Share on email
Share on telegram
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

ADMINISTRATOR TECH-WEEK.CZ

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit
Share on email
Share on telegram
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Přečtěte si také:

Přečtěte si také: