Tech Week

Recenze Redmi Airdots: Vyplatí se ještě?

Recenze Redmi Airdots: Vyplatí se ještě?

Jsou to už 2 roky co se Redmi oddělilo od Xiaomi a přivítalo nás extrémně levnými sluchátky Redmi Airdots. Ty na tehdejší dobu patřily k naprostým trhákům, a ještě v druhé polovině roku 2020 se slušně prodávaly. Je ale pravda, že už jsou Airdots opravdu staré, a tak má otázka zní: Vyplatí se ještě?

Na balení se šetřilo

Jak už cena napovídá, někde musí být nějaké “ale”. To se podepisuje u balení sluchátek. V něm totiž přijde pouze zabalená krabička a v ní zastrčená sluchátka, která mají zespodu nalepené krytky, které bude potřeba nejprve odstranit, jinak se vám sluchátka nabíjet nebudou. Dále se v balení nachází pouze velice stručný manuál, a to je vše. Žádný adaptér, dokonce ani kabel.

Povedená sluchátka v nic moc těle

Design a zpracování sluchátek spadá mezi naprostou většinu. Plácatá černá krabička s logem Mi navrchu. Celé tělo krabičky i samotných sluchátek je tvořeno z matného plastu, tudíž se na něj velice snadno nachytá všelijaký prach nebo otisky prstů.

Ze zadní strany krabičky se nachází MicroUSB, které slouží pro nabíjení sluchátek. Vevnitř jsou dva magnety pro každého sluchátko, ovšem tak slabé, že sluchátka jednoduše vyklepnete ven. Na nepříjemné pozici je také pant a velký magnet krabičky, které nedovolují otevřít krabičku jednou rukou.

Na samotných sluchátkách je také mechanické tlačítko, které nepříjemně viklá, ovšem po stránce designu dodává grády. To slouží po jednom kliknutí k pause/play a po dvou kliknutí k spuštění Google Assistant.

Zvuk je nadprůměrný

Potěšujícím faktorem Redmi Airdots je určitě zvuk. Ten je na danou cenovou kategorii opravdu skvělý. Basy jsou hutné, středy také skvělé, jedině co vázné je zvuk při vyšší hlasitosti a výšky. Ty se poměrně snadno slévají, tudíž nejsou tak příjemné na poslech. Hlasitost také není nejlepší, pro pohodlný poslech budete mučení nastavit hlasitost minimálně 50%.

Co se týče mluveného slova, na to můžu sluchátka naprosto doporučit. Nesetkáme se zde s žádným opožděným zvukem ani dalšími nepříjemnostmi. Pomáhá tomu spojení skrze Bluetooth 5.0. Výtku mám k tomu, že se sluchátka připojují k mobilu pouze pravým sluchátkem.

Baterie vydrží den bez problémů

Na takto levná sluchátka je určitě pozitivní výdrž baterie, ta se totiž pohybuje v rozmezí 4 až 5 hodin v závislosti na hlasitosti. Já jsem se pravidelně dostával zhruba na 4h 20 minut, což mi naprosto stačilo na denní poslech. Krabička poté skrývá pouze další 2 nabití, což nepůsobí zrovna nejlépe. Krabička se nabíjí pomocí microUSB na zadní straně, přičemž nabití vybité krabičky trvá zhruba hodinu.

Závěr

Redmi Airdots už tu jsou nějaký ten pátek, a vzhledem k tomu, že už mají i nástupce, jejich koupě se nevyplatí. Dostanete sice skvělý zvuk, ale baterie či zastaralé microUSB může kdekoho odradit. Pokud byste náhodou nechtěli šáhnout po sluchátkách od Redmi, v této cenové kategorii se nachází slušně sluchátka i od Realme, QCY nebo Haylou.

Redmi Airdots

Offer price: od 649 Kč

Overall
3.9
  • Design, konstrukce
  • Zvuk
  • Funkce
  • Baterie, nabíjení

Summary

Redmi Airdots byly za svého času nejlepší levná sluchátka. Postupem času se ale objevilo mnoho konkurentů a Airdots se mezi nimi ztratily. Pokud ovšem stále toužíte po Airdots, sáhněte po novější variantě Airdots 2.

Pros

+ Příjemné rozměry

+ Poměrně rychlé nabíjení

+ Skvělý zvuk

+ Nízka cena

Cons

– Matný plast

– Nic moc mechanické tlačítka

– Slabá výdrž krabičky

ŠÉFREDAKTOR TECH-WEEK.CZ
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit
Share on email
Share on telegram
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

ŠÉFREDAKTOR TECH-WEEK.CZ

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit
Share on email
Share on telegram
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Přečtěte si také:

Přečtěte si také: